XIAOMI, konkurron iPhone dhe Samsung

XIAOMI, konkurron iPhone dhe Samsung


//

Përshtypje mbi telefonat xiaomi

Me siguri shumë prej jush mund të kenë dëgjuar për smartphonet e markës Xiaomi. Kompania e Xiaomi u themelua në vitin 2010 dhe filloi që të shesë produktet një vit më vonë. Themeluesit e saj janë persona me eksperiencë, që kanë punuar për kompani të mëdha si Google, Microsoft dhe Kingsoft.

Xiaomi është renditur nga Economic Times si një markat që po dominon tregun krahas Samsung dhe iPhone.

Por jo vetëm kaq, kjo markë e njohur, prodhuar në Kinë, është cilësuar si një nga kërcënimet e saj për gjigandët si Samsung dhe Iphone.

Kështu ka raportuar Cnet në një nga shkrimet për këtë markë:  “Xiaomi i dizajnon smartphonet me një cilësi të lartë  dhe i shet me çmime  jo shumë të larta dhe të përballueshme.

Është e vërtetë që Xiaomi me parametrat që ka aktualisht nuk mund të jetë në të njëjtin nivel me iPhone apo me Galaxy ende, por kompania ka pikën e saj të fortë, çmimet, një ndikues shumë i rëndësishëm për pjesën më të madhe të konsumatorëve në të gjithë botën.

Në Shqipëri mund të gjenden gjithashtu këto telefona në të gjitha dyqanet më të mëdha të elektronikës Neptun, Shpresa al si dhe tek dyqani më i madh online. Shiko këtu gjithë modelet që mund të gjeni online.

Më poshtë po listojmë disa nga modelet më të suksesshme të kësaj marke.

Printerat më të mirë për përdorim shtëpie në 2018

Të zgjedhësh një printer është shumë më e lehtë se sa ka qënë më përpara. Para se ta zgjidhni duhet të jeni shumë të qartë se për çfarë do ta përdorni atë.                           Printeri është një nga aksesorët..

0 comments

XIAOMI REDMI 4 

Xiaomi Redmi 4 ka versione të ndryshme për parametrat e saj. Kryesisht ka dy karta SIM, memoria e tij është 16 GB dhe RAM 2GB. Shpejtësia e proccesorit është 2.0 GHz. Kapaciteti i baterisë është 4100 mAh. Kamerat kanë cilësi 13MP dhe 5 MP për të bërë foto cilësore.

Përshtypje mbi markën xiaomi

XIAOMI REDMI 4X

Një smartphon që ju siguron perfomancë të lartë, falë procesorit OctaCore me shpejtësi 1.4GHz dhe 2GB RAM. Ekrani është 5 inc dhe HD për të parë qartë imazhe, foto, video. Kamerat janë 14MP dhe 5MP. Gjithashtu ka edhe opsinion për hapjen me shenjën e gishtit.

Përshtypje për markën e telefonave xiaomi

XIAOMI REDMI NOTE4

Një nga modelet e tjera, me parametra shumë të mira dhe ekonomik. Ka proçesor OctaCore me shpejtësi 2.0 GHz dhe 3 GB RAM. Ekrani ka madhësi 5.5 inc, FULL HD. Ka opsionin për hapjen e telefonit me shenjën e gishtit.

XIAOMI, konkurron iPhone dhe Samsung

XIAOMI REDMI 4A GOLD

Mund të përdorni disa aplikacione njëheresh, falë proçesorit QuadCore me shpejtësi 1.4 GHZ. Ka dy karta SIM dhe memorie 16GB e RAM 2GB.

Përshtypje mbi telefonat xiaomi

aksesoret per smartphone

8 aksesorët e nevojshëm për smartphonin tuaj

Aksesorët për smartphone Sot komunikimi përmes telefonave celularë është bërë një pjesë e pandashme e jetës dhe e kemi thuajse të paimagjinueshme se si mund të ishte jeta jonë pa smartfonin që e kemi gjithnjë me vete. Ai na mundëson lidhjen në kohë reale me familjarët, miqtë dhe kolegët tanë..

0 comments
Samsung Galaxy S6 apo iPhone 6
Si të përmirësoni memorien e samsung galaxy s6

+ There are no comments

Add yours