Të rejat nga bota e teknologjisë që duhet t’i dini

Të rejat nga bota e teknologjisë që duhet t’i dini


//

Zhvillimet më të fundit nga bota e teknologjisë. Prezantuar nga Bussines Insider.

1.Apple është duke realizuar bisedimet për të blerë prodhuesin e makinave McLaren. McLaren ka deklaruar se ky ndryshim është në progres.

aapl-mclaren_0

2.Samsung Galaxy Note 7 ka rikthyer zyrtarisht shitjet. Shitjet bëhen nëpërmjet Verizon, Sprit, T-Mobile dhe AT&T

3.Mark Zuckerberg dhe bashkëshortja e tij Priscilla Chan do të investojnë  3 miliardë £ për kurimin e sëmundjeve të shekullit. Zuckerberg tha se është duke u krijuar një grup për të ndihmuar shkencëtarët dhe specialistët e tjerë për kërkimet rreth sëmundjeve.

2015-12-08_785123

4.Të dhënta tregojnë së shitjet e iPhone janë ulur. UBS mendon se 44% e përdoruesve të iPhone do të ndryshojnë në iphonë 7 në vitin 2017.

5.Mercedes Benz prezantoi kamionin e parë elektrik.

6.Duket se një BlackBerry i fuqishëm i ri pritet të dalë së shpejti.

Stolat më kreativë dhe të çuditshëm në qytete të ndryshme (FOTO)
10 kuriozitete interesante rreth parasë

+ There are no comments

Add yours