Sekretet e një lëkure të tonifikuar

Sekretet e një lëkure të tonifikuar


//

Dëshiron të dukesh më bukur? Të kesh një pamje më vitale? Atëherë kujdesi për lëkurën duhet të jetë një rutinë e vazhdueshme.

Një lëkurë që merr frymë lirshëm, me pore të hapura është sinonim i lëkurës së pastër dhe të trajtuar.

Pastrim i thellë i lëkurës është shumë i rëndësishëm. Na ndodh shpesh të gjejmë gjurmë të make-up në peshqir, kjo pasi nuk kemi bërë një pastrim të thellë të fytyrës me produktet e duhura.

Sot ne jemi me fat që kemi ndihmë nga bota e kozmetikës natyrale, të cilat ndihmojnë  për të penguar plakjen e lëkurës dhe formimin e rrudhave.

Le të fillojmë me pastrimin e përditshëm:

Dua të flas për një produkt fantastik për rutinën e bukurisë, një ujë të çmuar micellar, në gjendje të pastrojë plotësisht lëkurën, duke e lënë atë të butë dhe të hidratuar.

Equilibra Argan Uje Micellar Pastrues per Fytyren 200ml

Përmban mikelat, mikro-rrjedhje të padukshme që kapin papastërtitë, duke çliruar kështu lëkurën nga papastërtitë që grumbullohen në fytyrë gjatë ditës. Fatkeqësisht, ndotja atmosferike shkon kryesisht në fytyrë, e cila është pjesa më e ekspozuar e trupit. Zgjidhni EQUILIBRA MICELLAR ËATER ARGAN pastron dhe heq make-up pa irrituar, duke hequr të gjitha gjurmët e make-up dhe papastërtive dhe duke lënë lëkurën e fytyrës të freskët dhe tonifikuar.

Më pas lajeni fytyrën me xhelin Equilibra Karbon Aktiv Xhel Per Larje Fytyre 200 ml. Ky xhel ndihmon në hapjen e poreve dhe zbutjen e lëkyrës.

Më pas aplikoni një maskë dhe mbajeni për 20 minuta. Maska ka efekt pastrues në thellësi dhe relaksuese në të njëjtën kohë. Një herë në javë veproni më thellë, duke eleminuar qelizat e vdekura që grumbullohen në epidermë. Një pastrim i butë do ta bëjë lëkurën tuaj më të ndritshme dhe më të butë. Equilibra Argan Maske Antirrudhe Fytyre 2×7.5 ml

Për t’i kthyer jetën lëkurës suaj sigurisht është i domosdoshëm përdorimi i serumit për fytyrën me efekt filler. Serum i cili perthithet shpejt, formule e pasur me acid te paster hialuronik, rikthen rinine e lekures duke eleminuar rrudhat. Equilibra Aloe Serum per Fytyre 20 ml

Në fund aplikoni kremin hidratues, i cili ushqen fytyrën dhe e bën të duket plot vitalitet. Equilibra Aloe Krem per Fytyren Anti Rrudhe 50ml.

Po kërkon një televizor Smart dhe ekonomik?
11 nëntori po vjen…Zbulo çfarë fsheh kjo datë

+ There are no comments

Add yours