Porsche prezanton makinën më të shpejtë

Porsche prezanton makinën më të shpejtë


//

Porsche ka prezantuar modelin më të ri, Porsche 911 më i fuqshmi dhe më ekstremi. Prezantimi i modelit u bë gjatë hapjes së  Forza Motorsport 7, loja e ardhshme e garave në Xbox One.

Ky model ka një motorr turbo i cili është i aftë të prodhojë deri në 700 bhp. Ndërkohë që të dhënat e performancës së kësaj makine nuk janë zbuluar ende plotësisht, ajo mund të ketë afwrsisht 0-62 milje në ore për rreth 2.5 sekonda dhe një shpejtësi maksimale që i kalon 205 miljet në orë.

Konsiderohet si Porsche më i shpejtë i bërë ndonjëherë!

Burimi: www.cnet.com

Një fugon pa shofer, për të dërguar porositë në shtëpi
10 gjëra të pabesueshme që mund të ndodhin, nëse Toka ndalon së rrotulluari

+ There are no comments

Add yours