Dhurata të vogla për momente të mëdha! Ja 10 ide për të befasuar partnerin/partnerin!

Dhurata të vogla për momente të mëdha! Ja 10 ide për të befasuar partnerin/partnerin!


//


Çfarë të bëj këtë vit për dashurinë time? Një vit i vështirë me pak mundësi zgjedhje.. I dashur as nuk mund të udhëtojmë … Lule dhe çokollata?! Jo, këtë vit zgjidhni pak ndryshe duke qënë se jetojmë në një kohë paksa ndryshe nga vitet e tjera. Mos u demoralizo . Shijo momente të mëdha me dhurata të vogla


Nga telefoni apo kompjuteri juaj, gjë që ju kursen kohë nëse nuk keni mundësi të shkoni nëpër dyëne apo keni frikën e përhapjes së Virusit, e keni shumë të thjeshtë.Sot dashurinë e shprehim me foto e dedikime shpesh virtualisht, pse jo dhe dhuratën të mos e gjejmë online.

Lulet kanë qenë tradicionalisht mënyra më e mirë për të shprehur ndjenjat për personin e zemrës. Çokollatat, darkat romantike dhe udhëtimet sigurisht që mbeten zgjedhjet më të mira për të festuar ditën e dashurisë por që këtë vit duket sikur kjo është e pamundur për shkak të pandemisë Covid 19 që ka perfshirë të gjithë botën.

Megjithatë kjo nuk do të thotë që nuk kemi mundësi të lumturojmë atë që duam me dhurata simbolike dhe jo vetem! Ne kemi disa ide per dhuraten e ketij Shen Valentini! Le ta nisim nga dhuratat simbolike dhe me shume domethenie sic jane produktet e personalizaura me dedikome zemre që ju I zgjdhni

LULET /Trendafilat e balsamosur

Tradita e dhurimit të luleve ka filluar që në shek. 17 , kur trëndafilat prezantonin dashurinë në të gjitha format, dhe ishin zgjedhja e parë që bëhej. Sepse trëndafili mendohet të ketë qenë lulja e preferuar e Venusit, perëndisë së Dashurisë , si simboli që tregon ndjenjat e forta.

Pervec luleve natyrale që zakonisht mund ti dhurohen asaj , ajo që po preferohet shume është trendafili I balsamosur. Nje trendafil që zgjat përgjithmone pasi është brenda nje kutie qelqi . Mund te beni dedikimin qe ju deshironi mbi pjesen prej druri qe mban trendafilin. Ngjyren e zgjidhni ju. Një dhuratë që mund tja bëni edhe të dashurit të zemrës.

Të personalizuarat

Një varese celesazh, nje pllake guri me shprehjen tuaj te preferuar, një kornizë apo një cakmak. Nëse dëshironi shumë dhe e dini që atij/asaj I pelqejnë shumë dhuratat unike ne kemi disa alternative:

Hoodie e personalizuar

Hoodie e Personalizuar 
Mbi bluzen me kapuc mund te vendosni shkrimin ose figuren qe deshironi. 
Nje dedikim i vecante ne kristal
Mbishkrimi: Drive carefully, I need you here with me.

Një ARUSH simpatik

Një arush është dhurata që femrat e pëlqejnë gjithmonë. Shikoni këtu modelin më të bukur për ju dhe e sigurt që do të dhuroni shumë ngrohtës

Parfumet

Nuk është e vërtetë legjende që nuk mund të dhurosh parfum për të dashurin ose të dashurën pasi kjo nënkupton ndarjen! Aspak! Madje parfumi është një ndër zgjedhjet më të mira që mund të beni kombinuar me body lotion apo shampoo si një set. Ku ka më mirë se ti vendosësh aromën e preferuar partnerit në trup dhe ta nuhasësh kudo duke e identifikuar keshtu aromen e dashurise tende!

Teknologji

Për të dashurin e apasionuar pas teknologjisë ne ju sugjerojmë :

Orë inteligjente, apo kufjet e Bluetooth , syze VR apo nje set gaming te preferuarin e tij.

Syzet te cilat kthejne Smartphonin tuaj ne nje ekran per Realitet Virtual. Ju mund te qendroni ne shtepi dhe te perjetoni Realitetin Virtual direkt nga Telefoni juaj.

Sete orash per cifte

Një dhuratë për të dy. Preciosa Albania që tani e gjeni shumë thjesht tek Aladini Marketplace kjo për të gjithë ju që nuk keni një dyqan të Preciosës në qytetin tuaj.

Setet e orave I keni nje klikim larg, shiko modelin dhe bëj porosinë. Këto janë disa nga setet që ne sugjerojmë:

Set Orash Pierre Lannier ”Automatic Lovers”
Set per meshkuj Pierre Lannier 376C439

Nje dhurate e vecante

Instax Mini per te ruajtur kujtimet tuaja

Aparati Shkrep kujtimet e tua ne cast.Aparati me fantastik vjen per ju nga marka cilesore FUJIFILM per te patur ne duar te gjithe momentet e bukura ne vetem pak sekonda. Ideale per te krijuar kolazhet ne dhomen tuaj, per te surprizuar njerezit e dashur me fantazine e fotove te castit, per ti mbajtur ne portofol apo ne zyre e shume ide te tjera.

Ju shkrepni foton dhe ajo do te shfaqet menjehere ne format teper simpatik.

Librat e dashurise

Thonë se dashuria është romani i zemrës. Ashtu si dhe shumë romane dhe libra janë shkruar për të hedhur në letër historitë e mëdha të dashurisë. Ka pafund libra dedikuar dashurisë dhe historive si ajo e Romeo dhe Zhuljetës, historia Ana Kareninës, apo edhe si dashuria e Kuzimodos për Esmeraldën e bukur

Rrëfimet më të bukura të dashurisë në gjithë kohërat kanë qenë një nga dhuratat më romantike për njeriun e zemrës. Nëse partneri juaj, është një libradashës atëherë nuk ka dyshim që një rrëfim për dashurinë do të ishte dhurata më e bukur për të.

Tradicionalet

Dhe sigurisht që çokollatat nuk mund të mungojnë Një mënyrë për të dhënë embëlsi , si edhe e njohur për efektet e saj afrodiziake , është bërë embëlsira e preferuar e të dashuruave.

Por nuk mund të ketë vetëm kaq, ka edhe shumë zgjedhje e ide interesante Në vitet 1800 kutia e para e çokollatës e dedikuar ditës së Shën Valentinit është prezantuar nga Richard Cadbury. Çdo vit më shumë se 35 milion çokollata (vetëm në USA) në formën e zemrës shiten vetëm në këtë ditë.

Cili është seti i veglave me i mire për shtepi?
Një introvert bën Shopping | Episodi 1

2 Comments

Add yours
  1. 1
    Aferdita Ndreu

    Pershendetje me pelqyen hoodiet dhe doja te porosisja 2 nje per femra nje per meshkuj por pashe qe aty skishte mase S..un dua masen S

  2. 2
    AdmNettrade

    Hi të gjithëve. Marë shkas nga Afërdita për tju sqaruar që blerjen e produkteve mund ta bëni tek http://www.aladini.al sepse ne jemi vetëm një blog që shkruajmë artikuj dhe japim sugjerime nuk shesim produkte. Për gjithçka mund të na kontaktoni sërisht do përpiqemi të japim maksimumin tonë 🙂

+ Leave a Comment