Çfarë është Açai Berry?

Çfarë është Açai Berry?


//

Açai Berry është një kokërr e vogel, e kuqe e errët, indigjene rreth 1 cm që zakonisht gjendet në pyjet e shiut të Amazonës. Është e ngjashme me kokrrat e rrushit, por pak më të vogla dhe me më pak tul. Në Brazil,  ata e kanë quajtur Açai Berry, pra “ Berry i Bukurisë ”, sepse ajo ka shumë komponent që e bëjnë trupin të ndihet dhe të duket më mirë si brenda ashtu dhe jashtë.acai-berries_1

 

Çfarë është ABC Açai Berry ? 

ABC Açai Berry xhel i butë është  formula më e fortë e frutit Açai Berry. Ai vjen ne 1 kuti me 30 kapsula xhelatinoze për dobësim, të cilën e gjeni në Dyqan Taxi duke klikuar këtuacai-berry-1-kuti-me-30-kapsula-xhelatinoze-per-dobesim

Efektet më të rëndësishme të ABC ACAI BERRY?

  • Regullon funksionin e zorrëve dhe mënyrën e tretjes
  • Zbukuron lëkurën, thonjtë, flokët dhe nuk lë shenja
  • Ulë peshën e tepërt në mënyrë të shëndtëshme
  • Rrit metabolizmin dhe imunitetin trupor
  • Ndihmon në rritjen e oksideve yndyrore.
  • Ka përmbajtie të lartë anti-oksidantësh.
  • Ndihmon në luftën kundër plakjes
  • Pakëson stresin dhe lodhjen
  • Jep ndjesinë e ngopjes
  • Nuk nevojitet një dietë

PËRDORIMI

SPECIFIKIMET: 1 kuti me 30 kapsula xhelatinoze (Shërbejnë për 30 ditë).

SI PËRDORET: Çdo ditë pini një kapsul xhelatinoze duke e shoqëruar atë me 50 ml ujë, gjysëm ore para buke në drekë, përditë në të njëjtin orar. Për rezultate më të mira pini të paktën 2 – 3 litra ujë në ditë.

Nuk lejohen ëmbelsirat ose pijet që kanë përmbajtje të sheqerit industrial. Nuk lejohet përdorimi i alkolit.

KUJDES: Ky produkt nuk është i përshtatshëm për personat që kanë: hipertension, diabet, azëm, probleme me veshkat ose ndonjë sëmundje tjetër të trupit apo personat që kanë alergji ndaj frutave të familjes Berry!

Mbajeni larg fëmijeve. Mos të konsumohet nga gratë shtatzëna dhe nënat gjidhënëse.

Mosha e Lejuar : 18 – 60 vjeç.

SI TA RUAJMË PRODUKTIN: Mbajeni atë larg diellit, në një amabjent të freskët dhe të thatë.

Cmimi : 3.990 Lekë

Për produkte të tjera nga Dyqan Taxi kliko këtu.

 

 

 

Pse të zgjedhësh një makinë rroje elektrike të Braun?
Lëngje frutash dhe smoothies, për një trup të bukur dhe të hidratuar

+ There are no comments

Add yours