Si ta ktheni shtëpinë si një stadium për të parë ndeshjet e Botërorit 2018

Si ta ktheni shtëpinë si një stadium për të parë ndeshjet e Botërorit 2018


//

Botërori 2018 po afron. Për të gjithë ju që mezi po e prisni dhe keni planifikuar që çdo ndeshje ta shikoni me miqtë kemi disa sugjerime që të ndiheni sikur jeni në stadium duke qëndruar në ambientet e shtëpisë.

Gjithçka ju duhet: një projektor i fuqishëm dhe një ekran i  madh për projeksionin e çdo ndeshje. Kështu ju mund të krijoni në ambientet e shtëpisë, në oborr, një ”kinema të jashtme” ku mund të shikoni të gjitha ndeshjet. Por këto pajisje mund t’i përdorni edhe pas kampionatit për të parë filma, evente të ndryshme apo edhe për festat që mund të organizoni me miqtë. Pra është një investim që e bëni për ta patur sa më gjatë.

Dhe mbi të gjitha nuk ka nevojë të lodheni për t’i porositur sepse mund t’i porosisni online në www.aladini.al ose t’i telefononi dhe jua sjellin në qytetin ku ju ndodheni.

Më poshtë po ju prezantojmë me detajet për projektorët, tendat apo edhe televizorë të përshtatshëm për të parë ndeshjet e këtij Botërori.

PRODUKTET E MËPOSHTME DHE SHUMË TË TJERA I PËRFITONI ME OFERTAT QË DYQAN TAXI SJELL PËR KËTË BOTËROR. 

Oborrin mund ta ktheni si një stadium kështu:

Ndërsa sallonin e shtëpisë kështu:

Siguroni cilësi në imazh, nivel të lartë ndriçimi dhe kontrasti. Video projektori Acer siguron gjithashtu imazh të pastër edhe në kushte të vështira, pra është i duhuri për tu përdorur në ambiente të jashtme.

Nëse nuk keni mundësi të shpenzoni shumë, mund të zgjidhni një model më të lirë. Projektorin Elektra, ju siguron gjithashtu kontrast të lartë imazhi dhe të qartë.

Për të plotësuar gjithçka duhet edhe tenda, të cilën mund ta zgjidhni murale por edhe me mbajtëse dhe hapje manuale.

Mund të zgjidhni gjithashtu edhe përmasën që përshtatet më mirë më ambientin tuaj.

Në varësi të ambientit që keni mund të zgjidhni edhe një mbajtëse muri për projektorin.

Nëse nuk keni ambiente të përshtatshme për të vendosur një ‘’kinema të jashtme’’ dhe televizori që keni është i vogël, mund të shikoni ofertat që jua sjell www.aladini.al për marka të ndryshme televizorësh me madhësi të ndryshme ekrani, me cilësi Full HD.

I urreni qimet e padëshiruara? Ja si të realizoni një depilim afatgjatë
Personat me shenjën e Binjakëve mund t'i surprizoni me këto dhurata

+ There are no comments

Add yours