Samsung Galaxy S6 apo iPhone 6

Samsung Galaxy S6 apo iPhone 6


//

Samsung Galaxy S6 apo iPhone 6

Prej disa vitesh këto janë dy telefonat më të përdorur në treg. Në Shqipëri gjithsesi këto vazhdojnë të kenë edhe shitjet më të mëdha. Prandaj ne duam të rikthejmë në vëmendje dhe të krahasojmë kush ësht më i miri. Samsung Galaxy S6 apo iPhone 6, shumë mund të kenë patur një eksperiencë me të dy.

Samsung Galaxy S6 apo iPhone 6

Çmimi

Tani në 2018 mbas 3 vjetësh çmimet e tyre kanë rënë shumë. Tani Samsung Galaxz S6 e gjeni me çmimin 30.000 – 40.000 Lekë. iPhone 6 e gjeni me çmimin 40.000 – 50.000 Lekë. Nga çmimi të fituar do dalin përdoruesit e Samsung. Por vlera siç e shikoni bie më shpejt.

Shikoni çmimet e telefonave të këtyre 2 markave këtu

Samsung galaxy S8 apo iPhone 8

Kush është më i mirë Iphone 8 apo Samsung S8

Kush është më i mirë iPhone 8 apo Samsung S8 Këto dy janë telefonat më të përfolur dhe të kërkuar për 2017 dhe me siguri për një pjesë të madhe të 2018. Megjithatë gjithmonë konsumatori ka dilemën për të zgjedhur, iPhone 8 apo Samsung S8. Kjo sepse të dy telefonat..

0 comments

Karakteristikat

Karakteristikat Iphone 6 Samsung Galxy S6
Ekrani
Madhësia 4.7 5.1
Dendësia e pixel 326 ppi 557 ppi
Rezolucioni 750 x 1334 pixels 1440 x 2560 pixels
Teknologjia IPS LCD Super AMOLED
Kamera
Kamera parësore 8 mega pixel 16 mega pixel
Flash Dual LED LED
Karakteristikat Digital image stabilization,
Touch to focus, Smile detection, Face detection, Self-timer, Digital zoom, Geo tagging
Manual focus,
Touch to focus, Smile detection, Face detection, Voice activation, Self-timer, Digital zoom, Geo tagging
Camcorder 1920×1080 (1080p HD)
(60 fps), 1280×720 (720p HD) (240 fps)
3840×2160 (4K)
(30 fps), 1920×1080 (1080p HD) (60 fps), 1280×720 (720p HD) (120 fps)
Kamera ballore 1.2 mega pixel 5 mega pixel
Hardwer
System chip Apple A8 Samsung Exynos 7 Octa 7420
Procesori Dual-core, 1400 MHz,
Cyclone ARMv8-A 2nd gen., 64-bit
Octa-core, 2100 MHz, ARM
Cortex-A57 and ARM Cortex-A53, 64-bit, 14 nm
System memory 1 GB RAM 3 GB RAM
Bateria
Kapaciteti 1810 mAh 2550 mAh
Wireless jo Build – in Qi
Kohë bisede 14 orë 23 orë
Internet 3G 10 orë 10 orë
Internet Wi-Fi 11 orë 12 orë

Çfarë ka Samsung S6 që nuk e ka iPhone 6

Teknologjinë e karikimit wireless. Kjo teknologji ju lejon që nëpërmjet një paisjeje tjetër thjesht duke vendosur sipër telefonin ta karikoni. Gjithashtu ka opsionin e karikimit të shpejtë që iPhone nuk e ka dhe në disa raste kjo është shumë e domozdoshme.

Monitor zemre të integruar. Samsungu ka monitorin e zemrës dhe të kalorive të integruar në telefon. Ju mund të masni rahjet e zemrës direkt nga Samsung por jo nga iPhone.

Ekran më të mirë dhe më të madh.

Aksesor VR të dedikuar për këtë model.

Cfarë ka iPhone që nuk e ka Samsung S6

Thjeshtësi në ndarjen e informacionit nga iPhone, në Mac apo iPad. Për përdoruesit e rregullt të apple, kjo është një varësi që i shërben mirë por i mban lidhur ndaj markës gjithashtu.

Më shumë aplikacione të reja. Nuk është sekret që sistemi operativ OS i mer më shpejt aplikacionet e reja.

Një gamë të gjërë aksesorësh si kasa apo aksesorë të tjerë. Siç e shikoni kompanitë janë më të prirura të prodhojnë aksesorë për iPhone se për çdo telefon tjetër.

aksesoret per smartphone

8 aksesorët e nevojshëm për smartphonin tuaj

Aksesorët për smartphone Sot komunikimi përmes telefonave celularë është bërë një pjesë e pandashme e jetës dhe e kemi thuajse të paimagjinueshme se si mund të ishte jeta jonë pa smartfonin që e kemi gjithnjë me vete. Ai na mundëson lidhjen në kohë reale me familjarët, miqtë dhe kolegët tanë..

0 comments

Sugjerim nga Majmuni

Shikoni aksesorë për Samsung S6 këtu

Shikoni aksesorë për iPhone 6 këtu

Origjina e telefonit tuaj nëpërmjet numrit IMEI
XIAOMI, konkurron iPhone dhe Samsung

+ There are no comments

Add yours