Pokemon GO, loja konkuruese me Facebook, Twitter e Snapchat

Pokemon GO, loja konkuruese me Facebook, Twitter e Snapchat


//

Gjiganti japonez i elektronikës, Nintendo ka hedhur në treg lojën elektronike, “Pokemon Go”, e cila po konkuron fuqishëm me Facebook, Twiter e Snapchat.  Aplikacioni i lojës  është shkarkuar më shumë se 10 milionë herë për Android dhe Apple, në mbarë botën, duke u përhapur jo vetëm në Azi dhe në Amerikë, por tashmë edhe në Europë. Shifër kjo, që e kalon përdorimin e Twiter.

Sipas statistikave të Sensor Tower përdorimi në një ditë i Pokemon Go ka lënë mbrapa Facebook, Snapchat, Twitter, dhe Instagram.

grafiku

“Pokemon GO” është një lojë elektronike e cila konsiston në gjetjen e disa prej krijesave të “Pokémon” në qytetin tuaj.

Fitimi nga loja deri tani ka arritur në 7.5 miliardë, me një numër të madh përdoruesish në një kohë shumë të shkurtër.

pokemongo0324-610

 

 

 

Risia e iPhone 7, rezistent ndaj ujit (VIDEO)
A do të kenë kompjuterët emocione?

+ There are no comments

Add yours