Mercedes prezanton modelin e ri Maybach Vision 6 (VIDEO)

Mercedes prezanton modelin e ri Maybach Vision 6 (VIDEO)


//

Mercedes ka prezantuar modelin e ri Maybach Vision 6. Kjo makinë ka sistem automatik drejtimi, por është krjuar që të drejtohet nga shoferë. Gorden Wagener, kryemodeluesi i Daimler AG, tha: “T’i japësh makinës ka qenë kënaqësi për 130 vitet e fundit, dhe do të vazhdojë të jetë edhe për 130 vitet e ardhshme.”

Kjo makinë ka marrë këtë emër nga gjatësia e saj, sepse është 6 metra. Ka një motorr që mund të arrijë 750 kuaj fuqi dhe me shpejtësi 60 mph.

Konsiderohet si fytyra e Mercedes Benzit në 10-15 vitet e ardhshme.

Projekti është prezantuar në ekspozitën e makinave në Pebble Beach në Kaliforni dhe do të prodhohet në 2017.

02-Mercedes-Benz-Design-Vision-Mercedes-Maybach-6-680x379 16C708_01.0 16C708_05.0 16C708_07.0

Parqet e qytetit, 30 më të mrekullueshmit në botë
Heroi i Pokemon Go përfundon lojën duke udhëtuar nga SHBA-ja në Japoni, Hong Kong dhe Australi.

+ There are no comments

Add yours