McLaren prezanton super makinën e re

McLaren prezanton super makinën e re


//

McLaren prezantoi modelin e ri të makinës në panairin e automjeteve në Gjenevë. Është modeli McLaren MSO 720S Velocity. Kompania ka deklaruar se modeli i ri është më i lehtë, më i shpejtë dhe edhe më i aftë nga ana dinamike se sa makina e mëparshme që zëvendësoi.

Çmimet për këtë model janë nga 330 mijë paund.

McLaren Velocity ka një motorr V8 me 4.0 litra twin turbo që arrijnë deri në 340 kilometra në orë.

Modeli i ri duket sfidues për ferrarin, Lamborghinin dhe Porsche.

 

10 faktet më fantastike për LEGO
Makina fluturuese, së shpejti mund të bëhen realitet

+ There are no comments

Add yours