Je e zënë dhe s’ke kohë për veten? 3 arsye përse ja vlen  të investosh tek kjo furça Bellissima!!!!

Je e zënë dhe s’ke kohë për veten? 3 arsye përse ja vlen të investosh tek kjo furça Bellissima!!!!


//

Në këtë artikull do të ndalemi tek kujdesi për flokët. Që një vajzë apo grua të kurojë imazhin e saj duke u kujdesur për flokët i duhet të shpenzojë kohë… apo jo. Po nëse janë shumë të zëna me karrierën apo duke u kujdesur për shtëpinë dhe fëmijët? Po nëse pas një dite super të ngjeshur duhet të nxitojnë me vrap për të qenë pjesë e një feste apo eventi si mund të gjejnë kohë për flokët?  E vështirë? Po, por jo e pamundur sepse mendojmë qe një zgjidhje të shpejtë e kemi gjetur!

Brand Marke me Garanci

Nëse themi që ja vlen të investosh në Furcën Bellissima MyPro nuk flasim kot. Pikë së pari, ju do të mbani në duar një furçë e cila mban emrin e një marke italiane e cila njihet në gjithë globin siç është Bellissima. Kjo markë garanton cilësi në të gjithë linjat e produkteve të cilat ajo i prodhon. Tek ky linku këtu do të gjeni disa prej këtyre produkteve të listuara.

Akoma nuk jeni të bindur? Ju thotë gjë emrin Belen Rodriguez? Hidhini një sy videos së më poshtme dhe shihni se cilën markë ka zgjedhur ajo për të përdorur tek flokët e saj.

Këtu mund të shihni videon e Belen Rodriguez

Eshte profesionale

Arsyeja tjetër dhe jo pak e rëndësishme përse ja vlen të investosh për këtë produkt është se ju do të mund të keni në duar jo një produkt çfarëdo, por një furçë profesionale! Nuk keni pse prisni ose të jeni të varur nga agjenda e ngjeshur e salloneve, por mund të jeni eksperte në shtëpi në cilin orar që ju leverdis ju.

Kursen Kohe

Dhe së fundmi, me anë të kësaj furçe flokët mund të drejtohen apo të stilohen në vetëm fare pak minuta. Mos harxhoni kohën duke krehur një herë flokët dhe më pas duke i shtrirë/stiluar ato.

Këto dy procese mund të përshpejtohen në një të vetëm. Falë pllakës qeramike  dhe dhëmbëzave të saj plastike ndarëse, kombinuar me tri anët e saj të nxehta ju mund të kontrolloni lehtësisht rrëshkitjen apo lëvizjen e kyçit  të dorës. Efekti jonizues i cili aktivizohet autoamtikisht me ndezjen e furçës ndihmon heqjen e elektrizimit të bezdisshëm të flokëve. Temperatura e ndryshueshme nga nga 160 ° C deri në 210 ° C është super e përshtatshme për të gjitha llojet e flokut. Për flok kaçurrel apo flok të djegur.

A nuk do donit të kishit flokë të kuruar njësoj si e famshmja Belen Rodrigues dhe aktore, këngëtare apo modele të tjera të njohura? Me flokë të butë si mëndafshi e plotë shkëlqim?

Kjo furcë është dhurata perfekte që mund t’ja bësh vetes ose mund t’ja bësh më të shtrënjtës tënde (mama, grua apo shoqe). Koha është flori dhe kujdesi për veten është aq i rëndësishëmm, sa nuk duhet lënë asnjëherë pasdore! Nëse ndërron mendim, ke 14 ditë mundësi kthimi tek Aladini.al.

Më poshtë po ju listojmë 6 hapa të thjeshtë si të përdorni Furçën Bellissima My Pro.

  1. Për të arritur rezultate makasimale, thani dhe ndani flokët përapara nisjes së stilimit.
  2. Selektoni temperaturën më të ulët dhe më pas rriteni atë gradualisht, në nivelin e përshtatshëm për nevojën e flokut tuaj.
  3. Për të pasur një efekt butësie tek flokët kaloni furçën nga filllimi deri poshtë tek majat njësoj siç përdornin krehërin/furçën normale.
  4. Për një stilim më të definuar ndani flokët në seksione dhe krihini ato me dhëmbëzat e furçës me drejtim nga jashtë. Sa më ngadalë ta kaloni furçën, aq më rezultat të kënaqshëm do të merrni.
  5. Nëse doni onde tek majrat e flokëve, mbani dhëmbëzat përballë qafës dhe ktheni drejtimin për jashtë kur t’i aroheni majrave.
  6. Për flokë të drejtë me majra të kthyera nga brenda drejtoni dhëmbëzat e furçës nga jashtë dhe kur të arrini tek majat ndryshoni drejtimin nga brenda.

Kliko këtu për mini tutorial-in si të shtrini flokët për 3 minuta

Karroca për fëmije më e lirë në treg! Peshon vetëm 3.9 kg
Cili është seti i veglave me i mire për shtepi?

+ There are no comments

Add yours