I urreni qimet e padëshiruara? Ja si të realizoni një depilim afatgjatë

I urreni qimet e padëshiruara? Ja si të realizoni një depilim afatgjatë


//

Fustane, bikini, plazh…të gjitha janë në sintoni të plotë me një lëkurë të bukur dhe pa qime. Ndaj depilimi kthehet në një “stres” më vete, veçanërisht për femrat. Në stinën që jemi aktualisht sigurisht që problemi është edhe më stresues. Doni të niseni për pushime të gjata dhe qimet mos të jenë problemi juaj? Gjithmonë ekziston një zgjidhje.
Jo të gjithë e kemi kohën dhe luksin të shkojmë tek estetistja, ndaj idealja është të bëjmë investime afatgjata duke blerë një makinë depilimi, të cilën do ta kemi me vete në çdo kohë. Nuk na duhet të lëmë orare, të presim në rradhë dhe për më tepër të shpenzojmë çdo muaj. Mjafto të zgjidhni makinën e duhur dhe ju nuk do të keni probleme me lëkurën e aq më pak më qimet nën lëkurë.
(Foto makina) Në ofertë për 3290 lekë

Por jo vetëm kaq. Si mund të arrini që të ralloni qimet në mënyrë të pabesueshme? Vaj milingonës bën mrekulli. Nëse nuk keni dëgjuar më parë për vetitë e vajit të milingonës ne ju informojmë për vetitë e tij në radhimin e qimeve.
Çfarë është vaji i milingonës?
Është një vaj i cili nxirret nga vezët e milingonës dhe që bën shkaterrimin e përhershëm të qimëve të pa deshiruara.
Një ndër funksionet e tjera të këtij vaji të mrekullueshem është edhe eleminimi i prolemeve që shkaktohen nga depilimi sic janë: irritimi i lekures, skuqje e lëkurës, pucrrat ose dhe alergji të ndryshme.
Si ta përdorni?
Pasi ta keni pastruar zonën, vendosni vajin e milingones në zonën e pastër dhe masazhojeni për rreth 10 minuta.
Bejeni këtë 4 ose 5 netë para se të shkoni për të fjetur. Qe ne përdorimin të parë, ju do të shihni efektet e vajit ne rrallimin e qimeve.
(Foto Vaj milingone)

Për ju që nuk keni guximin të duroni shkuljen e qimeve në pjesët intime, një tjetër zgjidhje afatgjatë është më e birë se përdorimi i brisqeve. Makinë për pjesët intime e cila nuk irriton lëkurën dhe nuk është e nevojshme të bëni shpenzime të herëpashershme, mjafton një investim i duhur. Marka më e njohur për kujdesin personal ka krijuar Bellisima Imetec për pjesët intime, një zgjidhje që e gjeni vetëm me një klikim.

E nëse flasim për qimet në fytyrë, ata që e vuajnë e dinë më mirë se çdo të thotë të kujdesesh çdo ditë. Një produkt ideal i gjendur në shtëpi është zgjidhja e duhur për problemet e qimeve në fytyrë. Braun ka bërë kombinimin perfekt të depilatorit së bashku me furçe pastruese që ndihmon jo vetëm në heqjen e qimeve, por edhe për të pasur një fytyrë të pastër në çdo kohë. Hidhini një sy këtij produkti dhe do ta bëni tuajin menjëherë.

Jeni lodhur duke gjetur persona që kanë trashëguar dhuntinë për të hequr qimet e fytyrës me pe? Tashmë mund ta bëni vetë. Mjafton të blini makinën që heq qimet me pe, e cila përdoret lehtësisht nga vetë ju dhe probleme merr fund. Depilimi me pe nuk ka irritime dhe nuk le njolla në fytyrë. Kombinuar më pas me vajin e milingonës ju jo vetëm do të hiqni qimet, por edhe do t’i ralloni ato me kalimin e kohës.

Kujdes: TREGOHU BUJARE ME MIKESHAT E TUAJ DHE DËRGOJA KËTË SHKRIM DHE ATYRE. ME SIGURI DO TË FALENDEROJNË
www.aladini.al mund të porosisni online, në cdo moment të ditës nga qyteti ku ju ndodheni. Produktin e merrni në adresën që ju dëshironi, keni mundësinë të bëni pagesë edhe në dorëzim të produktit si edhe mundësinë për ta kthyer nëse nuk është ashtu sic ju e dëshironit.

Si të gjeni fshirëset e xhamit për Audi
Si ta ktheni shtëpinë si një stadium për të parë ndeshjet e Botërorit 2018

+ There are no comments

Add yours