Gati për Halloween me kostumet dhe aksesorët më të frikshëm

Gati për Halloween me kostumet dhe aksesorët më të frikshëm


//

Halloween është afër dhe nëse nuk e keni gjetur ende kostumin për festën më të frikshme të vitit, mos u shqetësoni. Dyqan Taxi ju ndihmon të bëni zgjedhjen perfekte për festën e shtrigave.

Halloween festohet çdo vit më 31 tetor në të gjithë botën. Gjatë kësaj feste njerëzit vishen me kostume të ndryshme dhe të frikshme.

14639615_209436276158573_210119618485199757_n-1

Ju mund të mund ta porosisni veshjen tuaj apo maskimin në faqen online www.dyqantaxi.com ose www.idedhuratash.al nga çdo qytet ku ndodheni dhe e merrni direkt në adresën tuaj.

halloween

Natën e Halloween do të jeni unikë dhe të argëtoheni me këto veshje apo aksesorë:

-T-SHIRT E BARDHË LAKURIQ NATE

tshirt-e-bardhe-lakuriqe-nate

-T-SHIRT “DON’T KEEP CALM IT’S HALLOWEEN” 

tshirt-e-zeze-don-t-keep-calm

-KOSTUM LIZA NË BOTËN E ÇUDIRAVE

kostum-halloween-liza-ne-boten-e-cudirave

-MASKA PËR HALLOWEEN 

dffsf

– KOSTUM PIRATE PËR FEMRA

halloween-kostum-pirate-per-femra

– VESHË ELFI

halloween-veshe-elfi

– PLAGË TATTO ZOMBIE

halloween-plage-tatto-zombie

-LENTE KONTAKTI HALLOWEEN RED TWILIGHT

lente-kontakti-halloween-red-twilight

-KOSTUM INFERMIERE E GJAKOSUR

kostum-halloween-infermiere-e-gjakosur

– BOKSERA ME PRAPANICË FALLCO MBRAPA

halloween-boksera-me-prapanice-fallco-mbrapa

-KOSTUM KËSULËKUQJA

kostum-halloween-kesulekuqja

-LENTE DEVIL RED

lente-kontakti-halloween-cat-eye-red

-LENTE DRAGON EYE

lente-kontakti-halloween-dragon-eye

-KOSTUM KONTESHA E NATËS

kostum-halloween-catwoman

 

 

Dhe si gjithmonë Dyqan Taxi suprizon, për çdo porosi që ju do të bëni merrni dhuratë veshët e Elfit ose tattoo si plagë Zombie.

Kjo festë ka lindur rreth 2000 vjet më parë, në pjesën e Britanisë së Madhe, Irlandës dhe Francës veriore ku jetonin Keltet, të cilët organizonin një festival në përkujtim të fundvitit. Viti i Ri për ta fillonte në 1 Nëntor dhe festivali quhej “Samhain”. Fundi i vitit nënkuptonte fundin e verës, fundin e të korrurave dhe fillimin e një sezoni të gjatë e të vështirë të dimrit, gjatë të cilit ndodhnin shumë fatkeqësi dhe vdekje. Për këtë arsye ata besonin që në këtë ditë 31 Tetor, jeta dhe vdekja ishin shumë afër, shpirtrat e të vdekurve të mirë ose të keqinj ndodheshin kudo dhe ate nate gjithcka mund te ndodhte.

Ngrohëset më të mira dhe më ekonomike për ambjentet e shtëpisë
HOMTOM, marka më e re e Smartphoneve në treg

+ There are no comments

Add yours