Dhurata perfekte per 1 Qershorin/ Ja cfare duhet te dini

Dhurata perfekte per 1 Qershorin/ Ja cfare duhet te dini


//

Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve i kushtohet përmirësimit të mirëqenies së fëmijëve, ndërgjegjësimit për të drejtat e tyre dhe promovimit të unitetit dhe bashkimit mes fëmijëve në të gjithë botën. Lexoni për të ditur idetë më të mira të dhuratave për fëmijët tuaj të dashur në Ditën e Fëmijëve.


Shumica e fëmijëve patjetër e  kanë një listë dëshirash të shkruar ose në mëndje  përpara çdo feste , ditëlindje apo festë madhe.

Ndonjëherë, ju dëshironi t’i jepni të voglit në jetën tuaj – fëmijës tuaj, mbesës ose nipit, fëmijës së një shoku, kujtdo – një dhuratë të lezetshme, krijuese, unike.

Ashtu si dhuratat për adoleshentët ose të rinjtë, gjetja e dhuratave dalluese dhe të mira për fëmijët për ditëlindje, 1 qershor, Krishtlindje ose një rast tjetër për dhënien e dhuratave mund të jetë e vështirë, por të jeni të sigurt se dhurata juaj do të ketë një vend të veçantë në kujtesën e marrësit për vitet në vijim.

Prindërit e kanë shumë të vështirë të zgjedhin cfarë ju duhet fëmijës së tyre prandaj Majmuni po ju jep disa ide:

  1. Dhurata që stimulojnë krijimtarinë, vënë trurin e femijës në lëvizje– Laboratoret e Clementonit

Laboratoret e Clementonit dhe jo vetem mesojnë fëmijët duke u argetuar, stimulojne kreativitetin dhe vene ne levizje aftësinë e fëmijës për të koordinuar mëndjen dhe gjymtyrët.

Fale ingredienteve dhe pajisjeve ne paketim, ju do te keni mundesine te krijoni laboratorin tuaj te kozmetikes.Lereni imagjinaten t’ju udhezoje, krijoni parfume, sapun, kremra, kripera apo pergatitje te tjera ne kushte te sigurta.Kutia qe do ju mundesoje te merrni cdo kozmetike qe ju nevojitet per te eksperimentuar me bukurine dhe kujdesin ndaj vetes.Krijoni parfume speciale, 100% natyrale, duke perziere esenca lulesh, aromash.Rekomandohet te perdoret nga femijet e moshes mbi 5 vjec

2-Nje liber Problemi më i madh me të cilët përballen prindërit këto ditë është se fëmijët sot nuk janë shumë të prirur për të lexuar. Shumica e prindërve nuk e dinë se si të zhvillojnë shprehitë e leximit tek fëmijët e tyre. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është dhurata e librave. Zgjidhni libra tërheqës me figura për parashkollorët dhe fëmijët e nivelit Montessori. Fotot argëtuese me një histori të thjeshtë dhe një moral mund të jenë vërtet të dobishme për ta. Megjithatë, dhënia e një libri nuk mjafton. Uluni me ta dhe lexoni librin. Shprehjet, tingujt dhe shoqëria juaj mund të bëjnë mrekulli dhe ta bëjnë fëmijën tuaj me të vërtetë të interesuar për të lexuar. Dhurata e një libri me figura argëtuese ose një libri me tregime të lehta është gjithashtu një dhuratë e shkëlqyer për Ditën e Fëmijëve për parashkollorët.

3. Per bebet

Në muajt e parë përpara se foshnja juaj të mund të mbaj një lodër në dorë apo të qëndroj ulur ata shijojnë gjëra të cilat mund ti shohin kur janë shtrirë apo dëgjojnë. Shikimi është akoma pak i mjergullt dhe sheh më qartë në lodra rreth 20-38cm larg , por në muajin e parë do të dallojë qartazi vetëm deri në largësinë 30cm. Tërheqja më e madhe është ndaj fytyrave dhe tuajën ajo mund ta njoh që sa mbush 1 muaj.

Lodra qe mbahen ne dore : kufizimi në shikim e bën atë të vlerësoj më shumë gjërat që janë nga afër. Tani nuk mund ti mbaj vetë akoma në dorë kështu që do të ju demonstrojë preferencat e saj duke lëvizur sa më shumë sytë.

Kub Edukativ

Muzikëështë një nga mënyrat për ta argëtuar por edhe qetësuar foshnjen tuaj. Luaj shumëllojshëmri por kujdes me volumet.

Bëni kohën e banjës më argëtuese me Trenin TOMY i cili ben flluska.
Choo choo! Unë jam kapiteni Seagull dhe jam në rrugën time për shumë argëtim me flluska
Makine loder per femijet ne dizajn sportiv
Komandohet me telekomande me bateri
Me dyer qe hapen dhe mbyllen
Rekomandohet per femijet e moshes mbi 6 vjec
Me ndricim ne shkalle 1:14

5- Nje dhurate e vecante

Nese do te besh nje dhurate me te kushtueshme mund te jete nje makine e madhe Chipolino. Fuoristrade Chipolino nje model i pershtatshem per femije mbi 3 vjeç deri ne peshen 28 Kg

Nje tjeter dhurate e bukur mund te ishte makina me telekomande Air Gesture Stunt Car-

  • Nxit zhvillimin e aftesive orientuese dhe argeton femijet
  • Me kohe perdorimi 20-25 minuta
  • Leviz ne te gjitha drejtimet, ne material rezistent dhe ne terrene te veshtira

6- Nje sakteboard/ patina apo lodra oborri Dolu

Seti i lojerave Dolu me dizajn ne material te forte per te luajtur ne komforditet te plote

Femijet mund te luajne ne rreshqitese, te lekunden, te luajne basketboll apo dhe te luajne ne mbeshtetesen e lekundeses

Seti perfekt per ne oborrin e shtepise per te luajtur me teper se nje femije.Instalohet lehtesisht, ne ambiente te brendshme apo te jashtme

7. Formuese

Zhvilloni imagjinatën dhe logjikën e fëmijëve tuaj përmes lojërave formuese

Bllokimi pas Covid-19 rezultoi paksa i tepërt si për prindërit ashtu edhe për fëmijët. Shumë prindër mësuan rëndësinë e lojërave në tavolinë dhe enigmave. Arsyeja është se koha e tepërt e ekranit nuk është e mirë për fëmijët dhe me orët e shtuara online. Pra, ti japesh fëmijës lojëra për tavolinë dhe enigma është një ide absolutisht e mahnitshme për një dhuratë për ditën e fëmijëve. Është koha për të ringjallur të gjitha lojërat që keni luajtur në fëmijëri ose enigmat me të cilat keni mashtruar mendjen tuaj. Puzzle-të bazë të personazheve të tyre të preferuar të filmave vizatimorë, princeshave të Disney-t dhe superheronjve jo vetëm që do të jenë tërheqëse, por gjithashtu do të ndihmojnë në ushtrimin e trurit të tyre. Pavarësisht se në cilën lojë shkoni, do të jetë koha e shpenzuar mirë.

Se fundmi ne kemi nje keshille per ju prinder : Koha juaj dhe vëmendja juaj e pandarë per femijet ështe dhurata me perfekte për Fëmijën tuaj për Ditën e Fëmijëve.

5 Vitaminat thelbësore për të cilat trupi juaj ka nevojë/ Mund ti gjesh ONLINE
Ja produktet më të shitura dhe me COOL për kuzhinën tënde

+ There are no comments

Add yours