Depilatorët më të mirë për një lëkurë të bukur dhe të lëmuar gjatë verës!

Depilatorët më të mirë për një lëkurë të bukur dhe të lëmuar gjatë verës!


//

Pranvera ka kohë që ka trokitur dhe vera është gjithashtu në prag…

Dhe në këtë periudhë të vitit kur fillojnë të vishen fundet, fustanet dhe bluzat pa mëngë dhe dekoltetë e hapura, e sidomos kur fillon sezoni i plazhit, një ndër shqetësimet kryesore të femrave mbetet lëkura e tyre, e cila duhet të jetë në çdo kohë perfekte, e bukur dhe e lëmuar.

Dhe sigurisht hapi i parë për këmbë dhe duar të bukura fillon me depilimin sa më të mirë, aq më tepër që vera kërkon një depilim ideal, edhe kur qimet janë ende të shkurtra.

Aladini na rekomandon disa nga modelet dhe markat më serioze në treg për depilatorët që ju mundësojnë të kujdeseni në çdo moment edhe për pjesët më delikate të trupit tuaj.

Falë këtyre depilatorëve, pjesa më e madhe e të cilave kanë deri në 2 vite garanci, ju do të keni një lëkurë të lëmuar gjatë gjithë kohës, duke mos e kufizuar kështu veten të visheni ashtu siç dëshironi.

Braun Silk-épil 5 5-511 per Kembet, Trupin dhe Bikini

Përmes këtij depilatori origjinal PhiBraun, lufta kundër qimeve do të jetë tashmë shumë e lehtë dhe pa dhimbje. Ky depilator është ideal për të gjitha pjesët e trupit, madje edhe në zonat më delikate, dhe me rezultate që zgjasin deri në disa javë.

Depilator Braun SE 1170

Nje depilator qe kujdeset per lekuren tuaj.Heq qimet edhe ne gjatesi 0.5mm.Dizenjuar enkas per cdo pjese te trupit. Shkul rrenjet pa terhequr lekuren.Koka mund te hiqet dhe te lahet pa u demtuar.Depilatori përdor teknologjinë SoftLift Tips, e cila ngre qimet dhe i drejton ato tek piskatoret, për një depilim më të lehtë.Ky depilator ka 20 mini-piskatore të cilat tërheqin dhe shkulin qimet, për lëkurë të butë dhe të lëmuar që zgjat për disa javë.

  1. Depilim me dyll

Një mënyrë tjetër tepër efikase për të hequr qimet në rrënjë përmes dyllit, në kushtet e shtëpisë.Dyll Radipil Vaso Black Wax 400 ml Dyll i tretshem ne yndyre me cilesi shume te larte.Garanton heqjen e qimes super te efektshem ne çdo kohe te vitit. Shume e lehte per tu aplikuar,…

strisha aloe vera

Epilator Braun 9-961V

Depilator per trupin i markes Braun , model SE9-961 per kembet, trupin dhe fytyren.Nje depilator me prerese 4 here me shume ne krahasim me te gjithe depilatoret e tjere te kesaj marke.Depilon edhe qimen me te vogel qe nuk kapet ne trup.Depilon ne siperfaqe te lagesht edhe te thate, rezistent ndaj ujit .Vjen se bashku me 12 aksesore te llojeve te ndryshme, ku perfshihen koka prerese, kokat masazhuese per fytyren dhe kembet, pershtates tendryshem te kokave, nje cante mbajtese te aksesoreve, furcen e pastrimit si dhe karikuesin.Me dy nivele shpejtesie dhe dy funksione, prerje dhe depilim total me rrenje

  1. Vaj kokosi si zbutes pas depilimit

Depilimi irriton lekuren dhe per kete arsye duhet te perdorni gjithmone nje krem pas procesit. Ne rastin me te mire zgjidhni dicka bimore qe nuk do ta acaroje me shume lekuren. Vaji i kokosit eshte fantatsik per kete funksion.

krem depilues

Behu gati per veren

Si të bëjmë akullore të freskët vetë në kushte shtëpie/ RECETA
Këtë verë krijo resortin e ëndrrave në shtëpinë tënde/ Ja pishinat që ju duhen

+ There are no comments

Add yours