AKSESORË PËR MAKINËN TUAJ QË MUND T’I POROSISNI NGA TELEFONI

AKSESORË PËR MAKINËN TUAJ QË MUND T’I POROSISNI NGA TELEFONI


//

Nëse ke një makinë duhen shumë aksesorë për funksione të ndryshme, për sigurinë, komoditetin, pastërtinë dhe mirëmbajtjen e saj. Për të gjetur gjithë aksesorët që ju duhen për makinën tuaj nuk keni pse të harxhoni kohë dhe të lodheni nëpër dyqane të ndryshme. Ju mund të qendroni para kompjuterit apo në smartphonin tuaj dhe të gjeni gjithçka ju duhet me vetëm një klikim. Me çmimet më të mira, në Dyqan Taxi, dyqani më i madh online në Shqipëri dhe Kosovë, i cili ofron mundësi pagese në dorëzim dhe transport brenda 24 orësh në Tiranë dhe brenda 48 orëve nëpër rrethe.

Më poshtë gjeni aksesorët kryesorë që ju nevojiten për makinën tuaj.

1.Aksesorë të brendshëm për makinën tuaj.

tumblr_static_2togopc65ykgwc8ksswgwgksw_640_v2

Mbajtëse telefoni

Telefoni në makinë ka vendin e vet, për të mos e kërkuar gjithmonë vendosi atë në mbajtëset për smartphone. Janë tepër praktike dhe të përshtatshme për të gjitha llojet e telefonave. Mund të përshtatet lehtësisht në kroskotin e makinës suaj.

mbajtese-smartphone-vent-mount

Kasa çelësi

Nëse kasa që keni ju është vjetëruar mund të zgjidhni sipas llojit të makinës që keni atë që ju duhet.

kase-celesi-per-toyota-me-3-butona

Mbështetëse krahu dhe mbulesa sedilje.

Shumë prej nesh mund të harrojmë se ku i kemi lënë sendet personale nëpër cepa të makinës. Një zgjidhje për të gjithë ata që ju duhet më shumë hapesirë për sende por edhe për më tepër komoditet gjatë ngarjes së makinës.

15272221_234657663636434_6581784251860848708_o

2. Sisteme audio

car-music

Pjesë e pandashme e udhëtimit me makinë është muzika, stacionet e preferuara në radio. Pra duhet një sistem i mirë audio. Në Dyqantaxi.com do të gjeni kasetofona, radio dhe bokse për makinënMp3, si dhe shumë aksesorë të tjerë për të shijuar muzikën gjatë udhëtimi tuaj me makinë.

3.Kamera për makinën

Një aksesor shumë i nevojshëm që mund ta përdorni për filmimet dhe fotografitë  në momentet e udhëtimit, por ajo është e domosdoshme edhe për dokumentimin në rast aksidenti apo në rast të gjobave të padrejta nga policia.

kamera-per-makine-lark-41-fhd-170

4.Sisteme alarmi dhe sigurie

Këtu ju do të gjeni sisteme të ndryshme alarmi dhe sigurie për makinën tuaj, të cilat sigurojnë: mbylljen qëndrore të makinës, sistemin e alarmit, hapjen dhe mbylljen automatike të makinës në distancë, hapejn e bagazhit, sinjalizues me dritë dhe vibrim të pultit në rast të ngacmimit të makinës etj.

steelmate-sp200-2-ne-1-sensoralarm

5.Sensorë parkimi

Sensorët e parkimit janë një domosdoshmëri sidomos në vendin tonë ku hapësirat e parkimit janë shpesh shumë të kufizuara dhe të vogla në përmasa. Përmes sensorëve origjinalë të parkimit  STEELMATE, makina juaj do të mund të identifikojë lehtësisht objektet në afërsi dhe t’ju lajmërojë dhe orientojë për një parkim ideal. Ju mund të zgjidhni në varësi të nevojave tuaja sisteme me 2 sensorë4 sensorë.

sensore-parkimi-steelmate-pts-810-m5-m6

6.Llampa për makinën

Llampat janë ndër aksesorët më të nevojshëm për makinën dhe për shkak të konsumimit të tyre ato duhen ndërruar herë pas here. Këtu do të gjeni llampa të ndryshme dhe shumë ekonomike, të tilla si: llampa fenerillampa LE

dddd

7.Aksesorë për mirëmbajtjen e makinës

Fshirëse xhami

Fshirëset e duhura për të pastruar xhamin e makinës në shi apo në borë, për të siguruar një shikim të qartë dhe një lëvizje të sigurt.

fshirese-xhami-audi-wolksvagen-skoda-golf-5-a3-octavia-jetta-iii

Furça pastrimi

Pastroni makinën tuaj me furcat e ndryshme, me material rezistent dhe që nuk e demtojnë sipërfaqen e makinës.

upholstery_car-seat-detail

Fshesa me korent

Për një pastrim më të mirë ju ndihmojnë fshesat me korent për makinë. Pastrojnë pa ngritur pluhur duke i thithur dhe depozituar në filtër.

031805-rl-clean-machine-tips-and-tricks-for-spring-cleaning-your-vehicles-interior-2

Solucion pastrimi

Solucione për një pastrim të shpejtë dhe të përsosur të xhamave, pë pasqyrat dhe cdo siperfaqe tjetër.

dsfdf

Aromatik

Aromatikët janë shumë të rëndësishëm për mirëmbajtjen e makinës suaj, për të qendruar me një ajër të pastër dhe të këndshëm. Aromaktikët me aromat më të mira dhe dizajnet më interesante, që nuk zenë shumë vend në makinën tuaj.

 

aromatik-areon-car-parfume-100ml-red

8. Zinxhirë dëbore për makinën 

Gjatë dimrit nuk duhet të mungojnë në makinën tuaj zinxhirët e dëborës, nëse udhëtoni shpesh ose nëse jetoni në një qytet ku bie borë.

zinxhireee

Lodrat më interesante që mund t'i dhuroni fëmijëve tuaj në këtë prag festash
7 ide dhuratash speciale për fëmijët për Krishtlindjet dhe Vitin e Ri

+ There are no comments

Add yours