10 ide unike për dhurata për të sapolindurit

10 ide unike për dhurata për të sapolindurit


//

Ardhja në jetë e një fëmije është një gëzim dhe lumturi e shumë e madhe për prindërit, familjarët dhe miqtë e të afërmit e bebes së sapolindur. Dhe ky moment shoqërohet gjithmonë me shumë urime dhe dhurata për beben.

Nëse keni edhe ju një rast të tillë dhe ende nuk keni vendosur për dhuratën e duhur, Idedhuratash.al na sugjeron plot disa ide unike dhuratash për të sapolindurit, të cilat mund t’ju vijnë në adresën tuaj në të gjithë Shqipërinë, vetëm me një klikim ose me një telefonatë, dhe pa pasur nevojë për kartë krediti, pasi mund të paguani në dorëzim.

Ja disa nga idetë e dhuratave që na sugjeron Idedhuratash.al:

1.Albumi i personalizuar i bebit

Çdo hap, çdo moment e çdo fjalë të parë të bebit prindërit duan ta ruajnë përgjithmonë si kujtim. Prandaj një album fotografie i personalizuar për vogëlushin/en e sapolindur është një ide fantastike dhe shumë e nevojshme.  Ky është një album i cili pregatitet me porosi në mënyrë artizanale, në varësi të preferencave tuaja (emri i bebit, ngjyrat dhe stili që ju dëshironi).album per bebin2.Kutia me foto 

Jo vetëm një kuti për dhurata, por aty mund të vendosen edhe katër foto .

3.Kartolinë e personalizuar për bebin

Një kartolinë pop-up e pregatitur në mënyrë artizanale dhe e personalizuar me emrin dhe dedikimin që dëshironi per beben, si dhe e dekoruar me detaje unike. Kartolina vjen me kutinë e vet përkatese për ta bërë dhuratën tuaj akoma më speciale.kartoline per bebe4.Komplet për bebe 

Një set me aksesorët më të nevojshëm për bebin. Seti përmban: Mbulesë e cila ka dizenjo me pika dhe personazhe.

Mbulesë tjetër e cila  është e bardhë dhe me e holle. Një pale corape të bardha dhe një pale doreza me pika. Bluzë e bardhë e hapur me mënge të gjata.

Body pa mëngë me dizenjo me topa. Kostum me bluzë me mënge të gjata dhe tuta të gjata me pika. Kapuc me dizenjo me pika.Gushore me dizenjo me pika. Materiali i tyre është i butë dhe 100% pambuk.

5 ide si te ruani kujtimet e para të fëmijës

Kujtimet e para të fëmijëve mbeten gjithmonë të dashura, thesare të viteve të jetës.  Më poshtë mund të shikoni disa sugjerime nga Ide Dhuratash, si mund të ruani në mënyra unike kujtimet dhe detajet e muajve të parë të jetës të bebit tuaj. Gjithashtu këto ide janë tepër të veçanta..

0 comments

5.Shkronja të personalizuara prej druri

Një tjetër ide shukmë e bukur dhe unike për dhuratë: gërma e parë e emrit të bebes së porsalindur,  e personalizuar me detaje të bukura në material druri dhe dizajn unik, sipas preferencave tuaja.shkronja prej druri6.Kuti shpërthyese me këpucë për bebe

Nje kuti e personalizuar dhe me dizajn unik për një bebe të porsalindur. Në  qendër kutia ka 2 këpucë të vogla konfeti me karamele dhe ju lejon ta personalizoni atë me 2 foto dhe 2 mesazhe në brendësi te faqeve.kuti me kepuce per bebe7.Certifikata me teknikë Quilling 

Teknika e punimit Quilling është një art më vete dhe quhet ndryshe filigrami prej letre.

Me prejardhje që nga periudha e rilindjes ku artistët e përdornin për të dekoruar librat e shenjtë kjo teknikë vjen në ditët tona në forma nga më të ndryshmet. Kjo eshte nje certifikate e krijuar ne kete teknike ku cdo detaj perben pamjen unike. Emri i bebit i punuar me ngjyrat që ju dëshironi kombinuar me detaje që do mbeten përjetësisht të dashura: data e lindjes, pesha, ora e lindjes dhe gjatësia. Gjithashtu brenda në kornizë do gjeni një palë mini-këpucë të personalizuara me emrin e bebit.

8.Libri i Bebushit 

Një dhuratë edhe një libër-album fantastik, për të ruajtur fotografitë e kujtimet më të shtrenjta të fëmijës suaj.  Ky botim shoqërohet me një audio CD e cila përmban 15 ninullat më të bukura shqiptare.
9.Pllaka e mirëseardhjes 

 

  1. Korniza me gjurmë                                                                                                                                                                                                         Kornizë e krijuar posacërisht për fëmijët e porsalindur. Eshtë e ndërtuar me dy pjesë duke e bërë atë edhe më të vecantë. Në njërën nga kornizat ju mund të vendosni fotografinë e fëmijës. Në kornizën tjetër ju mund të vendosni gjurmën e dorës apo të këmbës së bebes.

Burimi : LadyAlbania 

Ja cfare pelqejne me shume meshkujt ne dyqanet e seksit ne Shqiperi dhe Kosove
Depilatorët më të mirë për një lëkurë të bukur dhe të lëmuar gjatë verës!

+ There are no comments

Add yours